Hyundai buduje nové výzkumné centrum na Nürburgringu

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hyundai buduje nové výzkumné centrum na Nürburgringu

NurburgringV lednu jsme Vám přinesli oficiální tiskovou zprávu ve které automobilky prohlašuje, že začala s budováním takzvaného R&D (Research and Development) centra na s přímým přístupem na severní smyčku Nürburgringu, více info zde. dlouho bylo ticho po pěšině ale začínají se objevovat další informace které vám přinášíme.

Investice do vývojového centra Hyundai vyčíslil asi na 142 milonů korun a slibuje si od něj lepší možnosti při testování vozů v takzvaném „zeleném pekle“ Nordschleife, vzhledem k náročnosti okruhu a plánovaným 480 testovacím kolům které by měl každý vyvíjený model v průběhu vývoje absolvovat je jasné, že všechny modely budou otestovány opravdu důkladně. Hyundai bude mít k dispozici také flotilu konkurenčních vozů které zde bude pro srovnání testovat společně se svými modely.

Pro zajímavost je dobré připomenout, že automobilka je víc Evropská než na první pohled vypadá. Celých 70% vozů Hyundai prodávaných v Evropě se zde totiž i vyrábí a 95% vývoje Evropských vozů má momentálně na svědomí vývojové středisko v Německém Rüsselheimu.

Jestli bude na Nürburgringu probíhat i vývoj i20 WRC nevíme ale jisté je že by mělo začít sloužit už letos v srpnu.
i20 WRC

Co na to říkáte? Líbilo by se Vám jezdit v Hyundai s nálepkou „Prověřeno na Nürburgringu“ ?

– Yurii –