Ozvěny červnového setkání

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ozvěny červnového setkání

Opět po roce jsme se sešli v hojném počtu v chatovém kempu Malý Ratmírov poblíž Jidřichova hradce. Celé akce jsme se tak trochu obávali s ohledem na aktuální „Covid19“ hype. Počasí nám přálo celý prodloužený víkend a vše nakonec dopadlo nad očekávání!

Ratmírov 2020

Ve čtvrtek odpoledne / večer přijela prakticky většina registrovaných návštěvníků srazu. Rozbili jsme stany, roztočili pípu a vykřesali plamen táborového ohně, který nejsilnější jedinci udržovali do brzkých ranních hodin při čilé konverzaci.

Páteční den jsme zahájili, po snídani, krátkou orientační jízdou po blízkých zajímavostech. Systém, kdy jednotlivé posádky si „povídají“ s automatickým robotem jsme vyzkoušeli již loni na podzim a nyní , patřičně vyladěný, byl opět použit a dle reakcí posádek se jedná o zatím nejlepší řešení – kdy vás kromě startu a cíle, celou OJ provází automatická entita ve vašem mobilním telefonu (je třeba jakékoliv datové spojení). Dle ohlasů byla vybraná trasa navržena správně a účastníci si užili cestování po zajímavostech v okolí (dík patří Jirkovi a Zuzce za přípravu a ověření itineráře) .

Páteční odpoledne bylo ve znamení volnočasových aktivit (vzhledem k nCov19 jsme nepřivezli žádné předváděčky). Záleželo tedy na každém z účastníků zda se podívá po okolí, či si lehne na louku u rybníka v kempu, nebo využije nabídku Vojty a projede se i30 N (děkujeme dodatečně Vojtovi a Autopalace Butovice za zapůjčení). Večerní program byl opět ve stmelování kolektivu při ohni, grillu a veselých kalíšků 🙂

Sobotní den byl vyhrazen společnému výletu do Nové Bystřice, resp. do tamního muzea veteránů. Pro tam cestu jsme využili běžný vláček úzkokolejky. Odpolední cesta byla okořeněna návratem do „období páry“, kdy jsme vyrazili zpět parním vlakem s VIP vagónkem se zajištěním pitným režimem. Poté co se výletníci vykulili z vagónu na cílové zastávce, následovalo společné focení a valná hromada členů Hyundai Club o.s. (domluvené a odhlasované změny v rámci klubu budou vydány jako samostatný článek). Večerní vysedávání bylo již poznamenáno únavou z předchozích dvou večerů, avšak okořeněno tradičním „odpalem Airbagu“, který, ze svých skromných zásob, přivezl Rade.

Na neděli zbylo již loučení a úklid s výhledem na další setkání – nejbližší bude na Roudné 2020 (bude opět brzy zveřejněno).

PS: hned jak Jirka zpracuje fotky, nasdílíme je na rajče a dáme vědět 🙂